sobota, 7 lipca 2012

Obwodnica Końskich - przebieg przez miasto

Projekt ronda na skrzyżowaniu ulic:
Krakowskiej,Kieleckiej, Spacerowej,
Gimnazjalnej i nowego odcinka obwodnicy.
Na placu budowy koneckiej obwodnicy widać już powoli jej zarys na obszarze miasta. Zakończono przenosiny garaży stojących między ul. Niepodległości, a ul. Piłsudskiego. Przeprowadzone zostały pierwsze prace ziemne. Pojawiły się filary pod wiadukt kolejowy niedaleko Kornicy. Mieszkańcy zastanawiać się mogą jak będą wyglądać nowe skrzyżowania czy ronda na budowanej obwodnicy.


Przebieg obwodnicy przez miasto (kolorem pomarańczowym zaznaczono odcinek dwujezdniowy (2x2), jasnoniebieskim ekrany akustyczne).


Pokaż Obwodnica Końskich na większej mapie

Parkingi


Obwodnica Końskich - Kornica
Parking dla tirów oraz punkt ważenia pojazdów - Kornica
Już na początku budowanej obwodnicy przy wlocie od strony Warszawy powstanie parking dla 10 tirów, 5 samochodów osobowych oraz punkt ważenia pojazdów.

Ronda i skrzyżowania


Obwodnica Końskich Niepodległości
Skrzyżowanie obwodnicy z ul. Niepodległości
Nieco nietypową konstrukcję będzie miało skrzyżowanie obwodnicy z ul. Niepodległości. Aby dostać się na obwodnice jadąc ul. Niepodległości od centrum, wzdłuż bloku nr 11, będziemy musieli skręcić w prawo i następnie w lewo. Zjazd ze starej drogi nastąpi w miejscu gdzie obecnie znajduje się skupisko niewysokich drzew.

Obwodnica Końskich Piłsudskiego
Rondo na skrzyżowaniu obwodnicy oraz ul. Piłsudskiego
Nowe koneckie ronda w ciągu budowanej obwodnicy również mogą nieco zaskoczyć mieszkańców Końskich oraz przejeżdżających. Jadąc obwodnicą do każdego z nich dojeżdżać będziemy dwupasmową jezdnią, po czym zaraz przed rondem nastąpi zwężenie do jednego pasa i właśnie z tego pasa dostaniemy się na ronda.

Zabieg ten ma pewnie na celu wymuszenie na kierowcach zwolnienia, przez  co nastąpi zwiększenie bezpieczeństwa ruchu (lub po prostu takie są obecnie standardy budowy tego typu rond).

Ekrany akustyczne


Ekrany akustyczne znajdować się będą na całej długości między skrzyżowaniem z ulicą Staszica, a rondem przy ul. Kieleckiej po stronie wschodniej. Po stronie zachodniej zbudowane zostaną jedynie w najbliższym sąsiedztwie obydwu rond.

Pozostałe informacje dotyczące obwodnicy, m.in. o ścieżce rowerowej wzdłuż obwodnicy znajdą się w osobnym artykule.

Schematy: Projekt budowlany obwodnicy Końskich,
Mapa: inwestycjekonskie.blogspot.com. Inwestycje Końskie Obwodnica Końskich

8 komentarzy:

 1. wreszcie coś zrobią, mam nadzieję że pod koniec 2013 będzie ukończone wszystko

  OdpowiedzUsuń
 2. a ja mam nadzieję, że nie będzie to kolejna fuszerka

  OdpowiedzUsuń
 3. patrząc po tych rondach ,osoby jezdzace na pamięc całkowicie sie zagubią ....

  OdpowiedzUsuń
 4. Miała być obwodnica południowa z wylotem na Skarżysko i jest tylko w planach (może już nawet nie)!

  Miała być obwodnica z wylotem na Przysuchę, a został zrobiony tylko odcinek za targowicą, ograniczony zresztą przez parkowanie straganiarzy.

  Była komunikacja miejska i podmiejska, a obecnie jest tandetna łaczność busów.

  Była komunikacja kolejowa z Łodzią i Skarżyskiem, a pozostał w ruinach dworzec.

  Jest kostka na Łaziennej i Pocztowej, przedłużające się wykończenie Strażackiej. Pytanie po co to komu?

  Brak budownictwa mieszkaniowego!!!

  Rosnące bezrobocie!

  Przerośnięta administracja starostwa i ratusza!

  Obwodnica miasta przez środek miasta!


  OdpowiedzUsuń
 5. Robienie zjazdu z/wjazdu na obwodnicę z Niepodległości to zaiste cudowny pomysł. Nie ma co. Z tych "kolorowych obrazków" wynika, że ruch z obwodnicy oprócz Piłsudskiego puszczony zostanie też do centrum wzdłuż bloków Niepodległości 7, 9 i 11, osiedlową uliczką, gdzie po obu stronach stoją samochody i nie da się minąć normalnie, póki auto jadące w jedną stronę się nie "schowa". Wspaniały pomysł. Jego inną zaletą jest to, że owa ulica oddziela osiedle od domków, od boiska, a dziennie przebiega nią w wiosenno-letnie dni setki dzieciaków. Temu, kto to wymyślił, trzeba by postawić pomnik. Najlepiej jakiś praktyczny. Ot, taką marmurową szubienicę na przykład.

  OdpowiedzUsuń
 6. Prawie 2 km dwujezdniowej DW 728 w Konskich bedzie budowane? Ale inwestycja! Tylko ze dwujezdniowy odcinek DW 728 przydalby jeszcze bardziej sie zupelnie gdzie indziej, na polnoc od wojewodztwa swietokrzyskiego. Mianowice miedzy Grojcem a Nowym Miastem nad Pilica, zwlaszcza na odcinku Grojec - Belsk Duzy (z obwodnica Belska Duzego). W geoprtalu widac OGROMNY ruch w Belsku i od Belska do Grojca, jak na drodze krajowej. jest tam jednojezdniowa, kolizyjna droga. Duzo TIRow. GPR 2010 pokazal, ze miedzy Belskiem Duzym a Grojcem przejchalo az 15580 pojazdow! To znacznie wiecej niz srednia dla drog krajowych! Na odcinku Belsk Duzy - Nowe Miasto nad Pilica bylo az 9864 pojzdow. Caly tem odcinek kwalifikuje sie do rozbudowy do drogi dwujezdniowej. Na polnoc od Konskich bylo w 2010 r. tylko 5115 pojazdow, a na poludnie nieco ponad 7 tys. A bedzie nawet odcinek dwujezdniowy w Konskich... Problem w tym, ze tam jest mnostwo sadow wzdluz drogi i szkoda byloby produkcji rolniczej. Mazowiecki Zarzad Drog Wojewodzkich nie radzi sobie z tak wielkim obszarem, tak ruchliwymi drogami na swoim obszarze, zwlaszcza w poblizu Warszawy. Na dodatek janosikowe obciaza Mazowsze. Na Mazowszu chyba jest najwieksza bieda z drogami wojewodzkimi w Polsce. Swietokrzyskie ma wspaniala dwupasmowa bezkolizyjna obwodnice Jedrzejowa od strony polnocnej w ciagu DK 78. Niby najbogatsze Mazowsze, a drogi ma takie slabe. Az wstyd dla Mazowsza.

  OdpowiedzUsuń
 7. 15.12.2013 to miał być koniec budowy obwodnicy!!! Wciąż robią byle jaki i byle skończyć przed śniegiem. Niedoróbki wyjdą po zimie, a do kolejnej zimy trzeba będzie łatać to, co partacko zostało zrobione (m.in. ronda, chodniki, krawężniki...)

  OdpowiedzUsuń
 8. Otworzyli ją w końcu! Ostatnie 2 tygodnie, to Paryż-Dakkar. Szkoda, że od początku tak nie pracowali. Z pewnością odbije się to na jakości. Widać to już teraz, a po zimie trzeba będzie łatać asfalt i poprawiać ubytki i źle wykończone odcinki.
  http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Otwarto-obwodnice-Konskich,wid,16294122,wiadomosc.html

  OdpowiedzUsuń